Слава Ісусу Хресту!       Вибачте за незручності, сайт ще на стадії розробки!       Спаси вас Господи Боже!          



ДУХОВНІ СВЯТИНІ УКРАЇНИ
ЧИМ БІЛЬШЕ МИ ВІДКРИВАЄМО І ПІЗНАЄМО СВІТ, ТИМ БІЛЬШЕ МИ ПІЗНАЄМО БОГА!





Меню сайту
Категорії розділу
відео [8] публікації [24]
Вхід/статистика

          
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 2054
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0



      
 
Головна » Файли » відео

Хто ж такий святий Валентин, і як став «бандерівцем»...
14.02.2013, 18:30

 

 Іван Максимюк

  Важко тепер уявити зимову пору без "Дня святого Валентина", та не так давно ще в моїй юності, не знали такого свята, а ще недавно в Києві почув що Валентин був «бандерівцем», тому вирішив провести власне розслідування цього сучасного феномену.

  Дививсь, воно як свято не позначене сьогодні ні в католицькому ні в православному календарях. Та церквою пам’ять цього святого відзначається,  19 липня аж, разом з іншими мучениками,  які постраждали за проповідування християнства у Римі.
 
    Зараз серед молоді далеко не замислюються над сутністю свята, небагато знають і про самого святого Валентина, який жив у ІІІ столітті нашої ери.

А був він освічений римський легіонер, який став християнським проповідником і священником.  Так як воїнам заборонялось одружуватись, 

 

    і тогочасне суспільство за правління імператора Клавдія ІІ потопало у масовій розпусті, Валентин боровся з гріховністю, сповідуючи чистоту взаємин, таїнство шлюбу. За що й його і посадили у в’язницю і невдовзі за продовження своєї діяльності засудили на страту, відтинанням голови, в цю пору 273 року. Сидячи під вартою, завдяки Божому дару, та своїм медичним знанням Валентин зцілив дочку тюремного наглядача від сліпоти. Дівчина закохалася, але Валентин не міг відповісти на її почуття, і в ніч перед стратою прислав їй лист про Божественну любов,після якого вона і родина увірували в Христа Спасителя.
        

Та сучасні листи «валентинки» мають інший зміст, та цілі, і 14 лютого мільйони людей в усьому світі вітають один одного з «днем святого Валентина», який прийнято також називати «днем закоханих». Мільйони подарунків та листівок-«валентинок» купуються з нагоди «свята». Переважна більшість з тих, хто відзначає цей день, обманюючись нібито церковною назвою та іменем святого Валентина, вважають, що роблять добру, а можливо навіть і благочестиву справу, адже і Бог є Любов, і святий Валентин нібито постраждав за те, так дають шалені надприбутки комерсантам і власникам розважально-відпочинкових закладів, які і натхненно розкручують це останні роки. Але публічне демонстрування почуттів, масові забави з ріками спиртного, децибелами гучної музики і пропаганда вільних стосунків та нівелювання високих почуттів і духовних та моральних цінностей – саме те, проти чого, послуговуючись мовою сьогодення, святий Валентин боровся, аби люди жили у шлюбі не громадському, «на віру», а в освяченому Богом.

   Як що ані католики,  ані православні 14 лютого не згадують святого Валентина.  Що ж тоді за пародія святкується цього дня мільйонами людей? Прикро, але як і в «Хелоуін» – ніч перед католицьким торжеством Всіх святих, так само перед завтрашнім святом Стрітення Господнього, під церковним іменем люди відзначають старе язичницьке свято розпусти.

  У Римській імперії цього дня святкували Луперкалії, «Lupercalia» (від лат.  lupo – вовчиця, блудниця, розпусниця). Святкові ігрища розпочиналися жертвоприношенням. Два оголених молодих чоловіки вбивали козу, після чого з її шкіри нарізались тоненькі паски, і далі хлопці оголеними бігали містом і шмагали дівчат та жінок пасками із сирої козячої шкіри. Жінки ж також роздягнуті до гола підставляли груди та інші частини тіла, вважаючи, що удари зроблять їх коханими та жаданими, а в майбутньому подарують їм легкі роди та багато дітей. Це свято зазвичай закінчувалося «священною» розпустою.

  Ось таке «свято» вільних статевих стосунків і святкуємо сьогоденні під
іменем «святого Валентина»,  пам’яттю якого підприємливі люди і прикрили
його розпусну сутність.

  Що ж таки святкують цього дня? - Висновок – розпусту під іменем любові!
  Тоді цілком зрозуміло, що християнину не варто ані відзначати цей «день закоханих», ані підтримувати цю традицію серед інших.
Навпаки, слід пояснювати її язичницьке походження та зміст.

  
   А святий Валентин є, і чує кожного хто до нього звертається, але не з допомогою сьогоденних язичницьких традицій, а молитовного прохання.

      (У Римі в архівах Папського інституту зберігається запис про те, що священномученик Валентин є покровителем Перемишльсько-Самбірської Єпархії. Грамоти з печатями, були передані сюди разом з мощами 13 травня 1779 року.)

 

Почує й нас - бо мощі його поряд. Останні 250 років він є одним із покровителів всієї України.
Власне для декого тому і став, жартома «бандерівцем», знайшовши своє пристанище
у соборі Різдва Пресвятої Богородиці,  на Галичині, в
місті «Варотах Карпат» Самборі.
Цей храм вистояв, переживши найжорстокіші війни,

десятиліття немилосердного нищення духовних святинь українського народу комуністичним режимом. 
Бо його боронили дві благодаті – чудотворна ікона Самбірської Богородиці та рака з мощами святого Валентина, вклонитися яким, попросити заступництва й допомоги, зцілення (священномученик Валентин навіть опікувався хворими на епілепсію) приходять і приїжджають з усієї України й зарубіжжя і ті, чиї серця ще не сповнені найсильніших почуттів, і ті, хто вже знайшов «свою половинку».

Особливо багато паломників 14 лютого тут, кажуть з кожним роком впродовж останнього десятиліття, голці ніде впасти    – стільки людей.  
Найбільше молодих. Терпеливо чекають своєї черги доторкнутись до невеличкого позолоченого скляного саркофага з останками святого Валентина, хоча приклонитись до святого перед ракою з його мощами можна в інший із
365 днів Божих.

І не треба сприймати благодать спрощено, мовляв, варто доторкнутись реліквії – і станеш щасливим. Без віри у серці жодного дива не станеться, якщо у церкві молитися, а за її дверима не дотримуватися християнського способу життя.

  У Самборі переповідають чимало історій про те, як ревними молитвами до святого Валентина,
зцілення від недуг, матері вимолюють одруження для своїх дітей і онуків, про врятовані шлюби!

 

  Оздоровлені, примирені і пошлюблені повертаються до самбірської святині зі словами вдячності. Відтоді під святинею зібралася чимала колекція коштовних подяк, від тих хто вимолював благодаті перед чудотворною іконою чудотворною іконою Божої Матері з маленьким Ісусом  та мощами нашого заступника святого великомученика Валентина.

  І ми в одному із наших прочанств, з волі Господньої будемо мати можливість приклонитись, помолитись біля цих великих святинь, та попросити заступництва.
  
 А днем любові для кожного повинно бути не тільки 14 лютого,  а кожен Божий день.  Бо не для одного дня, а для всього життя Спаситель дав заповідь:

"Полюби ближнього свого, як самого себе".
 

 

 

 



 

 

Категорія: відео | Додав: ІВАН | Теги: свято Валентина, мощі святого мученика
Переглядів: 1501 | Завантажень: 0 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 5.0/4
Всього коментарів: 2
1 Наталя  
1
Який збіг - повертаючись із роботи теж ототожнювала
з Хеловіном та Днем Всіх Святих...
Скільки людей - стільки й думок з приводу цього "свята" - дня
закоханих. Мабуть більшість і не хоче задумуватись про суть його, ніби головне - то увага і можливість висловити свої почуття, а як додаток до цього - подарунки. Як на мене, то мені до вподоби 365 днів для того, щоб освідчуватись коханому, а не цей 1. Принципово не роблю "події" з цього дня, адже мені не потрібні квіти чи подарунки за графіком - 14.02!!! Також не хочеться і банальності - сердечок, ведмедиків і столика в ресторані, де й натяку на "побути удвох" нема. Це "синдром масового божевілля".  Може надто принципово? Ні. Хай будуть знаки уваги, подарунки, зустрічі але не за календарем - у справжнього кохання нема таких понять - день, адже у церкві ми клянемось бути разом усе життя. Окрім того у християн є свої покровителі шлюбу, сім'ї  - Святі Петро та Февронія, їх пам'ять відзначається 8 липня.
Автору дякую за цікаву, та потрібну інформацію.
Благословінь Вам, Іване Степановичу!

2 ІВАН  
0
Спаси вас Господи Боже, Наталко!


Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
КАРТА
Друзі сайту
Поділитись!
.
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту схвалюється лише за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на нього.© 2012
Дякую, що відвідали нас!