Слава Ісусу Хресту!       Вибачте за незручності, сайт ще на стадії розробки!       Спаси вас Господи Боже!          



ДУХОВНІ СВЯТИНІ УКРАЇНИ
ЧИМ БІЛЬШЕ МИ ВІДКРИВАЄМО І ПІЗНАЄМО СВІТ, ТИМ БІЛЬШЕ МИ ПІЗНАЄМО БОГА!





Меню сайту
Категорії розділу
відео [8] публікації [24]
Вхід/статистика

          
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 2054
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0



      
 
Головна » Файли » публікації

ХАРЧУВАННЯ ПОДОРОЖУЮЧИХ ПРОЧАН У ДНІ ПОСТУ
24.02.2012, 23:17
ХАРЧУВАННЯ ПОДОРОЖУЮЧИХ ПРОЧАН У ДНІ ПОСТУ
Як правило, паломницька поїздка пов'язана з переїздами, найчастіше досить тривалими за часом. Православна Церква традиційно допускала послаблення посту для своїх подорожуючих чад через несення ними тягот дороги. Однак, міра цього послаблення у звичайного мандрівника і у паломника, який готується до Причастя, безсумнівно, розрізняються. Багато чого залежить від того, на який період часу за церковним календарем припадає паломництво. Якщо воно відбувається Великим Постом, тоді недопустимо куштувати м'ясо, яке може бути замінено рибними або, в крайньому випадку, молочними продуктами. Якщо ж мова йде про час м'ясниць, а їжа, пропонована паломнику у дорозі, не залишає можливості вибору, не буде великого гріха у вживанні м'ясних продуктів, якщо це потрібно для підкріплення сил.
У цьому питанні, зрозуміло, дуже багато залежить від організаторів паломницької поїздки. Як правило, самі організатори дбають про відповідність харчування в дорозі церковному Статуту. У цьому випадку можна і потрібно заздалегідь організовано замовити пісну їжу. Якщо ж паломники зупиняються у православному монастирі, тоді проблеми з харчуванням не повинно виникати зовсім. Але, буває, що люди відправляються в подорож (в основному це закордонні поїздки) з групами туристів, основна маса яких не дотримується посту, особливо в середу і п'ятницю, а часом навіть не знає про цю вимогу Статуту. Навіть у Греції православні віруючі не завжди дотримуються Великого посту, не кажучи вже про інші періоди часу, в які не дозволяється вживання скоромної їжі. Ця обставина значно обмежує можливості наших співвітчизників, що бажають строго слідувати Статуту: в ресторані готелю чи придорожньому кафе, де часто харчуються паломники, пісної їжі може просто не виявитися в наявності.У цій ситуації, а особливо коли людина живе в готелі, де сніданок заздалегідь включається у вартість проживання, порушення посту неминуче. Однак у цій ситуації воно допустимо. Як правило, паломники - люди з обмеженими фінансовими можливостями: багато роками відкладають гроші, щоб зробити паломницьку поїздку.
Для говіючих паломників допускається строго постити в день напередодні Причастя, якщо люди причащаються один раз за поїздку. Буває, однак, що паломники, приїжджаючи, наприклад, в Святу Землю хочуть прийняти Святі Христові Тайни і біля Гробу Господнього, і в Гефсиманії, і у Віфлеємі, і в гірському монастирі, тобто мало не щодня. У цьому випадку піс може бути ще більш полегшений, проте, бажано все-таки відмовитися від м'яса в ці дні, не обмежуючи вживання іншої їжі. Мінімальна вимога - не їсти м'яса хоча б у день напередодні Причастя.
Вимога дотримуватися посту не можна зводити в догму, в абсолют. Святі отці називали піст не метою, але засобом. Треба пам'ятати про те, що обмеження в прийомі певних видів їжі вимагає розумного, диференційованого підходу.Необхідна міра посту для говіючих зараз визначається кожним священиком згідно з його власним уявленням, а уявлення ці бувають різними, іноді не цілком обгрунтованими. Відомі випадки, коли в монастирях відмовляються причащати прочан, у тому числі групи молоді чи дітей саме тому, що вони не постили напередодні. Безперечно, це - прояв фарисейства . Навіть дорослі паломники часто не мають можливості повноцінно постити. Тим більше цього не можуть діти, які позбавлені можливості самостійного вибору раціону або ж взагалі тільки входять в церковну огорожу.
Необхідно також спростувати дві поширені помилки, які нерідко перешкоджають паломнику причащатися. Загальновідомо, що ухвалювати Тіло і Кров Христову потрібно натщесерце. Разом з тим, треба пам'ятати, що ліки їжею не є. Безсумнівно, потрібно відрізняти ліки, необхідні для життя від харчових добавок і вітамінів, тобто те, від чого цілком можна утриматися. Вживання ж необхідних ліків, наприклад, діабетиками, не є гріхом і перешкодою до Причастя.
Категорія: публікації | Додав: Natali
Переглядів: 580 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
КАРТА
Друзі сайту
Поділитись!
.
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту схвалюється лише за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на нього.© 2012
Дякую, що відвідали нас!